Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs fotograficzny „Leśne Inspiracje” rozstrzygnięty!

Regionalna Komisja Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje” wyłoniła laureatów VII edycji konkursu. Motywem ubiegłorocznych inspiracji lasem był temat „Lasy, nasze dziedzictwo”.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: Szkoły Podstawowe – przyznano 3 miejsca i 2 wyróżnienia, Gimnazja – 3 miejsca i 2 wyróżnienia, Szkoły Ponadgimnazjalne – 3 miejsca (w tej kategorii nie przyznano wyróżnień), Dorośli – przyznano 3 miejsca i 1 wyróżnienie.

Laureatami pierwszych miejsc zostali:

Julia Piechura ze szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej za zdjęcie „Kolej na las".

Hubert Mąka z Gimnazjum w Laskowej za zdjęcie „Wstęp wolny".

Maciej Kozub z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem za zdjęcie „Kapliczka na starej sośnie w brzozowym zagajniku".

Krzysztof Śmierciak z Krakowa za zdjęcie „Wśród drzew i paproci".

Nagrodę Dyrektora RDLP w Krakowie otrzymała Oliwia Topolska z Krościenka nad Dunajcem za zdjęcie „Na chwałę Bogu".

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie otrzymał Tomasz Owsianka ze Szkoły Podstawowej w Obidzy za zdjęcie „Nasza Matka".

Nagrodę Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymała Amelia Niewiadomska z Gimnazjum nr 16 w Krakowie za zdjęcie „Chwila zadumy".

W piątek 18 marca o godz. 11. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 odbędzie się finał konkursu połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom oraz otwarciem wystawy fotografii leśnej pt. „Lasy, nasze dziedzictwo".

Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu.

Resources to get