Asset Publisher Asset Publisher

Emerytowani pracownicy spotkali się przy choince

Emerytowani pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie spotkali się na dorocznym, przedświątecznym opłatku. Podczas spotkania przy choince Karolina Pawlik została uhonorowana Kordelasem Leśnika Polskiego przyznanym przez Dyrektora RDLP w Krakowie. W spotkaniu wzięło udział blisko 50-ciu emerytowanych pracowników.

Dyrektor Stanisław Sennik podsumował mijający rok w małopolskich lasach, informując emerytowanych pracowników o najważniejszych zadaniach realizowanych przez RDLP w Krakowie i nadleśnictwa. Dyrektor podkreślił, że wszystkie wyzwania nałożone na dyrekcję i nadleśnictwa zostały wykonane.

Spotkanie było również okazją do wspomnienia zmarłych leśników. Dyrektor przywołał zmarłego śp. Władysława Dubiela i śp. Adama Zębalę, który w wieku 105 lat odszedł do Pana przed miesiącem. Leśnicy zmówili modlitwę w intencji zmarłych kolegów.

W uroczystości wziął udział ks. infułat Janusz Bielański, który zapewnił o nieustannej modlitwie za małopolskich leśników odprawianej w Katedrze Wawelskiej oraz pobłogosławił opłatki. Dzieląc się nimi, wszyscy życzyli sobie wzajemnie zdrowych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

Podczas uroczystości dyrektor RDLP w Krakowie uhonorował Panią Karolinę Pawlik Kordelasem Leśnika Polskiego. Pani Karolina całe swoje 42-letnie życie zawodowe przepracowała w Lasach Państwowych, na stanowisku księgowej, później związała się z wydziałem kadr. Na emeryturze przebywa od 18 lat.

- Mimo upływu lat małopolskie lasy pamiętają o was i o waszej pracy. Doceniamy wasz wkład w ich obecny, bardzo dobry stan – powiedział dyrektor Sennik, wręczając honory.

W imieniu emerytowanych pracowników podziękowania za życzliwe wspieranie byłych pracowników RDLP w Krakowie złożył Janusz Opieliński. Emerytowany dyrektorpodziękował za uroczyste wielkanocne i bożonarodzeniowe spotkania, organizowanie wycieczek dla emerytowanych pracowników do małopolskich lasów i podtrzymywanie więzi z Lasami Państwowymi.

Janusz Opieliński zachęcał wszystkich emerytów do częstych spotkań i aktywności, wskazując na liczne możliwości wspierania organizacji Lasy Państwowe. Wyraził również wielkie zadowolenie z jakości zarządzania małopolskimi lasami.

Cieszymy się, że pieczę nad naszym skarbem, małopolskimi lasami oddaliśmy w dobre ręce najlepszych fachowców, i że ze spokojem możemy myśleć o ich pomyślnym rozwoju w przyszłości – mówił emerytowany dyrektor zwracając się z podziękowaniami do kierownictwa RDLP w Krakowie: Stanisława Sennika, Leona Jagody i Renaty Szczurek.