Lista aktualności Lista aktualności

Żegnamy Śp. Zbigniewa Gurgula

30 lipca br. po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku niespełna 51 lat, odszedł do Domu Pana leśnik - nasz kolega i przyjaciel, Zbigniew Gurgul. Pomimo walki z chorobą był aktywny zawodowo. Jeszcze w czerwcu był z nami w pracy.

Zbigniew Gurgul był absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Pracę w Lasach Państwowych rozpoczął w Nadleśnictwie Zdroje, później pracował w Wydziale Informatyki Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, gdzie zajmował się audytem SILP.

W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie był Naczelnikiem Wydziału Marketingu oraz w roku 2007 Zastępcą Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej.
W kolejnych latach był inspektorem Lasów Państwowych. Od stycznia 2016 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomicznych RDLP w Krakowie.

W 2001 roku został wyróżniony tytułem Leśnika Roku i uhonorowany Dębową Statuetką „Przeglądu Leśniczego” za stworzenie internetowej „Listy Dyskusyjnej Leśników”.

Zbigniew Gurgul był człowiekiem wielu pasji. Kochał las, przyrodę i dobre relacje
z drugim człowiekiem – szczególnie cenił sobie współpracę z młodymi ludźmi podejmującymi pracę w Lasach Państwowych. Fascynowała go ich aktywność, kreatywność, otwartość i odwaga w działaniu. Pasjonował się mediacjami.

Kilka lat temu, nieopodal Krakowa, wybudował dom jednorodzinny. Wolny czas spędzał w swoim ogrodzie, który urządzał hodując m.in. wiele gatunków kwiatów.

Pozostawił żonę, córkę i dwóch synów.

Informację o miejscu i terminie pogrzebu Śp. Zbigniewa Gurgula przekażemy
po ustaleniu terminu.

           

Jan Kosiorowski

Dyrektor

Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

 w Krakowie