Lista aktualności Lista aktualności

MAŁOPOLSKICH LEŚNICY UCZCILI ŚWIĘTO TRZECIEGO MAJA

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych wzięli udział w patriotycznych uroczystościach z okazji rocznicy Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbyły się w Krakowie.

Tegoroczne 227. obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Krakowie miały swój początek na Powiślu, od złożenia wieńców pod pomnikiem Czynu Zbrojnego. Dalsza część uroczystości miała miejsce na Wawelu, gdzie odprawiona została uroczysta Msza  św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski.

 

 

Po ceremonii w Katedrze, na Wzgórzu Wawelskim uformował się pochód, który zatrzymał się przed Krzyżem Katyńskim na pl. im. ojca Adama Studzińskiego, gdzie władze województwa, miasta, a także leśnicy złożyli wieńce. Następnie pochód przeszedł ulicami Starego Krakowa do Grobu Nieznanego Żołnierza przy pl. Matejki. Tutaj odbyła się uroczysta zmiana warty i finalna część uroczystości.

Oprócz galowych oddziałów Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej oraz grup rekonstrukcyjnych udział wzięły również Lasy Państwowe, które były reprezentowane przez 17 pocztów sztandarowych oraz blisko 200 pracowników z małopolskich nadleśnictw i biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.